پایان نامه تاثیر تغییر پذیری در سطح افزونگی اجرا برای سطوح مختلف مهارت بر یادگیری پرتاب آزاد بسکتبال : ارشد تربیت بدنی گرایش عمومی


در حال بارگذاری
مقطع پایان نامه
کارشناسی ارشد
نوع فایل
doc
حجم فایل
2.5Mb
تعداد صفحات
80
دسته بندی
توضیحات تکمیلی
همراه با فهرست و منابع کامل
۴۵,۰۰۰ تومان

دانشجویان تربیت بدنی در مقطع تحصیلات تکمیلی، که شامل دوره های کارشناسی ارشد و دکتری است، مشغول به تحصیل می باشند، بعد از اینکه تمام واحد های درسی تعیین شده را گذراندند، موظف هستند برای تمام کردن دورۀ خود رساله و یا پایان نامه ای بنویسد و طی مراسمی رسمی که از قبل برنامه ریزی شده است، از آن دفاع کند و نمرۀ قبولی بگیرد. نوشتن پایان نامه برای دانشجوی کارشناسی ارشد تقریباً اولین تجربۀ علمی و پژوهشی جدی و روشمند است و دانشجو با نوشتن پایان نامه در واقع راه را برای پژوهش های بعدی اش هموار می کند. تیم مسترداک برای دانشجویان عزیز رشته ورزشی تربیت بدنی و برای کمک در نگارش پایان نامه خود پایان نامه ای با موضوع “ تاثیر تغییر پذیری در سطح افزونگی اجرا برای سطوح مختلف مهارت بر یادگیری پرتاب آزاد بسکتبال ” برای شما تهیه کرده است. همچنین با خواندن مقدمه و فهرست می توانید با ساختار و بار علمی پایان نامه بیشتر آشنا شوید.

مقدمه پایان نامه تاثیر تغییر پذیری در سطح افزونگی اجرا برای سطوح مختلف مهارت بر یادگیری پرتاب آزاد بسکتبال

انسان موجودی است که به طور مداوم در حال یادگیری است. در زمینه حرکت موضوع یادگیری آنقدر اهمیت دارد که حتی می­توان گفت زندگی بشر به آن وابسته است. مربیان در زمینه­های ورزشی به دنبال روش­های بهینه آموزش مهارت­ها به شاگردان خود هستند، روش­هایی که هزینه و وقت کمتری صرف آنها شود و شاگردان بتوانند به بهترین نحو مهارت را یاد بگیرند. معمولاً افراد به این امید مهارت­ها را تمرین    می­کنند که در آینده و در محیطی مشابه آن مهارت را مجدداً اجرا نمایند (مگیل[1] 2011). یکی از روش­هایی که مربیان برای آموزش­ مهارت از آن استفاده می­کنند تمرین به صورت متغیر می­باشد.

در این روش­تمرینی فرد در هر اجرا پارامتر حرکت یا شرایط محیطی را تغییر می­دهد (مگیل 2011). عقیده کلی بر این است که با این روش تمرینی فرد قانونی کلی را برای شرایط مختلف آینده یاد می­گیرد که اجرای حرکت را تسهیل خواهد کرد (اشمیت و لی[2] 2011، مگیل 2011). اما این نتایج بر اساس تحقیقاتی گرفته شده­اند که تغییرپذیری در هدف حرکت را مد نظر قرار داده­­اند، و امکان دارد زمانی که فرد تغییر پذیری در نحوه رسیدن به هدف را تجربه نماید نتایج با گفته­های قبل متفاوت باشد (رانجاناتان و نیوول[3] 2013). در این زمینه تحقیقات اندکی انجام شده است و همچنین تحقیقات قبلی  در برخی موارد دارای نواقص مختلفی می­باشند. این تحقیق بر آن است تا با در نظر گرفتن شرایط مختلفی از جمله سطح مهارت افراد به روشن شدن این موضوع کمک نماید.

بیان مسئله تاثیر تغییر پذیری در سطح افزونگی اجرا برای سطوح مختلف مهارت بر یادگیری پرتاب آزاد بسکتبال

در زمینه ورزش معمولاً مربیان به دنبال بهترین روش­های آموزش مهارت­ها به شاگردان خود می­باشند. آنها سعی دارند که افراد را از طریق متدهای مختلف تمرینی به سطح مهارت بالایی برسانند. معمولاً مهارت­ حرکتی به عنوان اجرا در سطوح خیلی بالا به صورت ثابت تعریف می­شود (گاتری[1] 1952).

بنابراین تعریف سطح مهارت بالا با تغییرپذیری رابطه معکوس دارد. اگرچه این تاکید بر کاهش تغییرپذیری بیشتر در سطح هدف مطرح می­شود (مانند خوردن دارت به هدف) اما گاهی اوقات به صورت غیر آشکار این گونه پنداشته می­شود که الزاماً تغییرپذیری در سطح هدف با کاهش تغییرپذیری در سطح اجرا همراه می­باشد (رانجاناتان و نیوول 2013). اما تحقیقات مختلف نشان داده­اند که الزاماً کاهش در تغییرپذیری در رسیدن به هدف با کاهش در تغییرپذیری در سطح اجرا همراه نیست (رانجاناتان و نیوول 2013). همچنین تحقیقات نشان داده­اند که تغییرپذیری در سطح اجرا در افراد خیلی ماهر نیز وجود دارد (برنشتاین[2] 1967).

این یافته­ها منجر به این گفته شد که تغییرپذیری برای اجرا در سطوح ماهر و مبتدی ضروری می­باشد (داویدز، گلیزر، آراجو، و بارتلت[3] 2003). با این وجود سوال مهمی که به وجود می­آید این است که آیا معنی این شواهد این است که برنامه­های تمرینی نیاز دارند به منظور تسهیل یادگیری تغییرپذیری داشته باشند یا خیر؟

فهرست تاثیر تغییر پذیری در سطح افزونگی اجرا برای سطوح مختلف مهارت بر یادگیری پرتاب آزاد بسکتبال

فصل اول: مقدمه و طرح تحقیق

مقدمه. 2

بیان مسئله.. 2

اهمیت و ضرورت تحقیق.. 6

اهداف تحقیق.. 6

فرضیه های تحقیق… 7

پیش فرض های تحقیق…. 7

محدودیت های تحقیق. 7

رعایت کردن نکات اخلاقی… 7

تعاریف نظری و عملیاتی واژه ها 8

فصل دوم: مبانی نظری و پژوهشی تحقیق

مقدمه. 11

مبانی نظری. 11

تغییر پذیری تمرین…. 11

تغییر پذیری در اجرای حرکت…. 17

تفاوت افراد ماهر و مبتدی.. 22

پیشینه تحقیق. 25

پیشینه تغییر پذیری تمرین…. 25

پیشینه تغییرپذیری به عنوان نویز و کارکردی. 29

پیشینه تفاوت افراد ماهر و مبتدی.. 32

پیشینه مربوط به بکارگیری تغییر پذیری در سطح افزونگی
اجرا در تمرین…. 36

نتیجه گیری پیشینه تحقیق. 37

فصل سوم: روش اجرای تحقیق

مقدمه. 40

روش تحقیق…. 40

جامعه و نمونه آماری…. 40

متغیرهای تحقیق. 40

متغیر مستقل 40

متغیر تعدیل کننده…. 40

متغیر وابسته  40

متغیر کنترل شده.. 41

متغیرکنترل نشده.. 41

ابزار تحقیق.. 41

روش اجرا…. 42

تقسیم کردن آزمودنی ها … 42

ورود به آزمایشگاه.. 43

پیش آزمون… 43

اکتساب. 43

آزمون های یادداری…. 44

یاددادی فوری.. 44

هدف ثابت.. 44

هدف متغیر 44

افزونگی ثابت.. 45

افزونگی متغیر 45

یادداری تاخیری… 45

تحلیل آماری داده ها 45

فصل چهارم: تجزیه و تحلیل آماری داده ها

مقدمه…. 47

بخش اول: توصیف آماری داده ها.. 47

بخش دوم: آزمون فرضیه ها.. 50

فصل پنجم: بحث و نتیجه گیری

مقدمه. 61

خلاصه یافته های تحقیق. 61

بحث و بررسی نتایج مربوط به گروه ماهر… 61

تفسیر نتایج مربوط به افراد مبتدی… 62

نتیجه گیری کلی. 64

پیشنهادات آموزشی. 66

منابع تحقیق.. 67

پایان نامه تاثیر تغییر پذیری در سطح افزونگی اجرا برای سطوح مختلف مهارت بر یادگیری پرتاب آزاد بسکتبال با فرمت ورد (doc) به تعداد 80 صفحه تایپ شده است  که  کاملا قابلیت ویرایش دارد و اگر درون یک فایل فایل فشرده (zip) است باید توسط برنامه هایی از قبیل winrar  آن را از حالت فشرده(extract)خارج سازید و توسط برنامه ی MICROSOFT WORD فایل را باز کنید.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • بهتر است ابتدا در سایت ثبت نام کنید و بعد اقدام به خرید فایل مورد نظر کنید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.