پایان نامه بررسی حضور نیروگاه بادی در شبکه از لحاظ هارمونیکی و بهبود آن با استفاده از ادوات FACTS : پایان نامه کارشناسی ارشد رشته برق – قدرت


در حال بارگذاری
مقطع پایان نامه
کارشناسی ارشد
نوع فایل
doc
حجم فایل
567Kb
تعداد صفحات
35
دسته بندی
توضیحات تکمیلی
همراه با فهرست بذون منبع
۴۰,۰۰۰ تومان

پایان نامه ای که به شما همراهان عزیز مسترداک معرفی میگردد از سری پایان نامه های رشته برق با عنوان پایان نامه بررسی حضور نیروگاه بادی در شبکه از لحاظ هارمونیکی و بهبود آن با استفاده از ادوات FACTS در 35 صفحه با فرمت Word (قابل ویرایش) در مقطع کارشناسی ارشد تهیه و نگارش شده است. امیدواریم مورد توجه کاربران سایت و دانشجویان عزیز مقاطع تحصیلات تکمیلی رشته های جذاب مهندسی برق قرار گیرد.

پیشگفتار پایان نامه بررسی حضور نیروگاه بادی در شبکه از لحاظ هارمونیکی و بهبود آن با استفاده از ادوات FACTS

عرضه و تقاضای انرژی در جهان به صورت یکی از مهمترین مسائل روز در آمده است،به طوری که جهان تا پایان قرن بیستم و حتی بعد از آن به طور جدی در گیر آن خواهد بود. انرژیهای فسیلی مانند نفت،گاز و زغال سنگ سر انجام روزی به انرژی دارد دچار یک چالش جدید بزرگ خواهد شد. سبب شده است که کشور های توسعه یافته صنعتی با جدیت هر چه تمام تر استفاده از سایر انرژیهای نو را مورد توجه قرار دهند.

استفاده از انرژی خورشید، باد و امواج، زمین گرمایی،هیدروژن، زیست توده و … که به انرژیهای نو موسومند، مستلزم مطالعات و تحقیقات فراوانی می باشد که قبل از استفاده باید انجام گیرند. هم اکنون در کشورهای توسعه یافته سالهاست که مطالعات دامنه داری در این زمینه آغاز شده است.

مقدمه پایان نامه بررسی حضور نیروگاه بادی در شبکه از لحاظ هارمونیکی و بهبود آن با استفاده از ادوات FACTS

گستردگی نیاز انسان به منابع انرژی همواره از مسائل اساسی مهم در زندگی بشر بوده و تلاش برای دستیابی به یک منبع تمام نشدنی انرژی از آرزو های دیرینه انسان بود است.

از نقوش حک شده بر دیوار غارها می توان دریافت که بشر اولیه توانسته بود نیروی ماهیچه ای را به عنوان یک منبع انرژی مکانیکی به خوبی شناخته و از آن استفاده کند. ولی از آنجایی که این نیرو بسیار محدود و ضعیف است انسان همواره در تصورات خود نیرویی تمام نشدنی را جستجو می کرد که همواره در هر زمان و مکان در دسترس باشد. این موضوع را می توان در داستانهای مختلف که ساخته تخیل ذهن بشر نخستین بوده، به خوبی در یافت. کم کم با پیشرفت تمدن بشری، چوب و…پس از آن زغال سنگ، نفت و گاز وارد بازار انرژی گردیدند.

اما بدلیل افزایش روز افزون نیاز به انرژی و محدودیت منابع فسیلی از یک سو افزایش آلودگی محیط زیست ناشی از سوزاندن این منابع از سوی دیگر استفاده از انرژی های تجدید پذیر را روز به روز با اهمیت تر و گسترده تر است. انرژی باد یکی از انواع اصلی انرژی های تجدید پذیر می باشد که از دیر باز ذهن بشر را به خود معطوف کرده بود.به طوری که وی همواره به فکر کاربرد این انرژی در صنعت بوده است. بشر از انرژی باد برای به حرکت درآوردن قایقها و کشتی های بادبانی و آسیابهای بادی استفاده می کرده است. در شرایط کنونی نیز با توجه به موارد ذکر شده و توجیه پذیری اقتصادی باد در مقایسه با سایر منابع انرژی های نو، پرداختن به انرژی باد داری حیاتی و ضروری به نظر می رسد.

در کشور ما ایران قابلیتها و پتانسیل های مناسبی جهت نصب و راه اندازی توربین های برق بادی وجود دارد. که با توجه به توجیه پذیری آن و تحقیقات،مطالعات و سرمایه گذاری که دراین زمینه صورت گرفته، توسعه و کاربرد این تکنولوژی چشم انداز روشنی را فراروی سیاست گذاران بخش انرژی کشور در این زمینه قرار داده است.

فهرست پایان نامه بررسی حضور نیروگاه بادی در شبکه از لحاظ هارمونیکی و بهبود آن با استفاده از ادوات FACTS

فصل اول : کلیاتی درباره ی انرژی باد و توربین بادی..
1

1-1 تاریخچه 4

1-2 منشاء باد… 6

1-3 مزایای بهره برداری از انرژی باد… 9

1-4 توربین بادی 10

1-5 سرعت ثابت و سرعت متغیر برای توربین های بادی. 18

1-6 توان استحصالی در توربین های بادی  20

1-7 انواع ترکیب بندی در توربین های بادی. 22

1-8 توربین های بادی باژنراتور القایی… 24

1-9 توربین های بادی با ژنراتور القایی سنجابی 24

1-10 توربین های بادی با ژنراتور القایی روتورسیم
پیچی شده
(WRIG) … 26

1-11 توربین های بادی با ژنراتور های سنکرون… 27

1-12 مقایسه توربین های بادی سنکرون و آسنکرون 29

1-12-1 توربین های بادی آسنکرون. 29 1-12-2 توربین
های بادی سنکرون… 29

پایان نامه بررسی حضور نیروگاه بادی در شبکه از لحاظ هارمونیکی و بهبود آن با استفاده از ادوات FACTS با فرمت ورد (doc) به تعداد 35 صفحه تایپ شده است  که  کاملا قابلیت ویرایش دارد و اگر درون یک فایل فایل فشرده (zip) است باید توسط برنامه هایی از قبیل winrar  آن را از حالت فشرده(extract)خارج سازید و توسط برنامه ی MICROSOFT WORD فایل را باز کنید.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • بهتر است ابتدا در سایت ثبت نام کنید و بعد اقدام به خرید فایل مورد نظر کنید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.