پایان نامه زراعت برنج

 • خرید و دانلود با لینک مستقیم
  • فرمت فایل : ورد
  • تعداد صفحه : 56
  • قیمت : 3000 تومان
  • کد فایل : 21013

  پایان نامه رشته مهندسی کشاورزی

  مقدمه و چکیده :  برنج از گياهان زراعي مهم قاره آسياست . دانه برنج و فراورده هاي حاصل از آن نزديك به ۴۰ درصد غذاي مورد نياز نصف مردم جهان را تشكيل مي دهد و از لحاظ توليد جهاني نيز مي تواند با گندم برابري كند (۱).

  برنج شامل دو گروه زراعي آسيايي و افريقايي است . در برنجهاي گروه آسيايي برنج معمولي يا اوريزا ساتيوا[۱] وجود دارد كه بومي آسياست (تصوير ۱-۱) . در گروه برنج آفريقايي اوريزا گلابريما[۲] را مي توان نام برد كه بومي آفريقاست (تصوير ۲-۱)  . حدس زده مي‌شود كه زراعت برنج تقريبا ۳۰۰۰ سال قبل از ميلاد مسيح در كشورهاي هندوستان و چين متداول بوده است . گونه ساتيوا از لحاظ سطح زير كشت، توليد ، و تغذيه اهميت جهاني دارد . ولي زراعت و مصرف برنج گونه گلابريما بسيار كم است. و عمدتا به نقاط پراكنده اي در آفريقا محدود مي شود (۱).

  سطح زير كشت برنج پس از گندم از ساير غلات بيشتر است . نزديك به ۹۰ درصد سطح زير كشت و توليد برنج به كشورهاي خاور دور اختصاص دارد . بيش از نصف محصول سالانه برنج در جهان نيز در دو كشور هندوستان و چين توليد مي شود . سطح زير كشت و توليد منطقه آن به شرح جدول (۱-۱) است .

  كشورهاي گرمسيري و نيمه گرمسيري برمه ، تايلند ، ويتنام ، لائوس ، اندونزي ، فيليپين ، پاكستان ، هندوستان ، ايالات متحده آمريكا ، ژاپن ، ايتاليا ، مصر ، اسپانيا ، چين ، برزيل ، كوبا ، مكزيك و استراليا از جمله كشورهاي توليد كننده برنج به شمار مي رود . ميزان توليد برنج در تايلند ، برمه ، ويتنام و لائوس بيش از مصرف داخلي است . نزديك به ۹۰ درصد برنج موجود در بازارهاي بين المللي مربوط به اين چهار كشور است . ايالات متحده امريكا ، برزيل ، ايتاليا و مصر از ديگر كشورهاي صادر كننده برنج هستند .(۱)

  جدول (۱-۱) توزيع منطقه اي سطح زير كشت و توليد شلتوك در جهان در سال ۱۹۷۱ برحسب  درصد (۱)

  منطقه سطح زير كشت توليد
  اروپا ۶/۰ ۱/۱
  آمريكاي شمالي ۶/۰ ۲/۱
  آمريكاي لاتين ۲/۴ ۵/۳
  خاور نزديك ۵/۰ ۶/۰
  خاور دور ۸/۹۰ ۰/۹۰
  آفريقا ۸/۲ ۵/۲
  استراليا كمتر ۰۵/۰ ۱/۰

   [۱]Oryza satira

  [۲] – O. glaberrima

  فهرست مطالب

  فصل اول:. ۱

  مقدمه: ۱

  منطقه ۲

  استانها ۴

  فصل دوم:. ۹

  مشخصات مورفولوژيكي.. ۹

  برنج اينديكا ۹

  برگ… ۹

  فصل سوم:. ۱۵

  نقش عناصر غذایی: ۱۵

  فصل چهارم:. ۳۱

  اثرات اقتصادي مصرف كود درشاليزار: ۳۱

  كودهاي مناسب براي شاليزار. ۳۳

  كودسبز. ۳۳

  كود دامي.. ۳۵

  كودهاي شيميايي.. ۳۷

  ازت… ۳۷

  فسفر. ۳۹

  پتاس… ۴۰

  فصل پنجم:. ۴۲

  احتياجات كودي : ۴۲

  از كاشت تا ابتداي ساقه زدن. ۴۵

  فصل ششم:. ۵۱

  زهكشي.. ۵۱

  —————————————————–

  این فایل با فرمت ورد (doc) به تعداد ۵۶ صفحه  تایپ شده است  که  کاملا قابلیت ویرایش دارد و درون یک فایل فایل فشرده (zip) است که باید توسط برنامه هایی از قبیل winrar  آن را از حالت فشرده (extract) خارج سازید و توسط برنامه ی MICROSOFT  WORD فایل را باز کنید.

  اطلاعات فایل
  • موضوع : پایان نامه زراعت برنج
  • فرمت فایل : ورد
  • تعداد صفحه : 56
  • قیمت : 3000 تومان
  • حجم فایل : 75 کیلوبایت

  درباره ی MrDoc.ir

  فروشگاه مسترداک دات آی آر شامل پایان نامه های آماده رایگان و غیر رایگان از رشته های فنی و مهندسی، علوم پایه و انسانی و پزشکی که کاملا تایپ شده و موضوعات متفرقه از تمام رشته های تحصیلی برای دانشجویان عزیز ارائه می دهد، که ارزش واقعی فایل ها بیشتر از قیمت آن است. آدرس شرکت: اصفهان - خیابان لاله شمالی - شرکت سامان گستر 03135673766

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *