خانه / پایان نامه / فنی و مهندسی / رشته مهندسی کامپیوتر و IT / ارتباط با پايگاه داده‌های Access در Visual Basic

ارتباط با پايگاه داده‌های Access در Visual Basic

 • خرید و دانلود با لینک مستقیم
  • فرمت فایل : ورد
  • تعداد صفحه : 135
  • قیمت : 3500 تومان
  • کد فایل : 11071

  پروژه رشته مهندسی کامپیوتر نرم افزار

  تيرماه ۱۳۸۶

  پيشگفتار : ما در عصري زندگي مي‌كنيم كه آن را عصر اطلاع رساني يا قرن ارتباطات ناميده‌اند، لذا مي‌توان اذعان نمود كه كامپيوتر بهترين ابزار ارتباطي در آن عصر مي‌باشد.

  امروزه كامپيوتر نه تنها به عنوان يك وسيله شخصي يا ابزار گروهي خاص مورد استفاده قرار مي‌گيرد، بلكه به عنوان يك وسيله ارتباطي مهم در جهان مطرح مي‌باشد و به همين دليل است كه كاربرد آن روز به روز در جهان گسترش مي‌يابد به گونه‌اي كه در همه كشورهاي جهان از جايگاه ويژه‌اي برخوردار مي‌باشد.

  با گسترش كاربرد كامپيوتر در جهان اين رشته به صورت گسترده‌اي در زمينه‌هاي مختلف توسعه يافته و هر روز نيز به اين گسترش افزوده مي‌گردد.

  پيشرفت سريع تكنولوژي، به ويژه فناوري اطلاعات و ارتباطات (ICT) روز به روز چشم اندازها و افق‌هاي روشن‌تري را جهت تسخير قلل علمي، فني و صنعتي و حل مشكلات و مسائل بشر ارائه مي‌كند و تك تك افراد جامعه را به تلاش مضاعف در كسب مهارتهاي رايانه‌اي و كاربرد آنها در ساير علوم ملزم مي‌سازد، به نحوي كه امروزه افراد و جوامع ناتوان در بكارگيري فن آوريهاي جديد رايانه‌ را بي سواد تلقي مي‌كنند.

  يكي از رشته‌هاي علمي مفيد در زمينه كامپيوتر كار با پايگاه داده‌ها و نرم افزارهاي بانك اطلاعاتي است كه در زمينه‌هاي مختلف تجاري و اداري و وب سايت و … كاربرد دارد.

  از اين نرم‌افزارهاي مي‌توان به ORACLE ، ACCESS , MS SQL SERVER, MS SQL اشاره نمود.

  ACCESS يك نرم افزار بانك اطلاعاتي قوي و آسان است كه بسياري از كاربران بانك اطلاعاتي تمايل زيادي به استفاده نرم افزار خوب و سودمند بهره گرفته شده است.

  زبان برنامه نويسي BASIC نيز به دليل راحتي و آموزش سريع و آسان از گذشته دور مورد استقبال بسياري از كاربران و برنامه نويسان بوده است.

  زبان VISUAL BASIC نسخة تحت ويندوز زبان Basic است كه البته بسيار قوي‌تر و پيشرفته‌تر از نسخة تحت DOS آن عمل مي‌كند و بسياري از برنامه‌هاي پيشرفته و سطح بالا و پيچيد ه مورد نياز شركت‌هاي بزرگ به ويژه برنامه‌هاي چند رسانه‌اي (Multi Media) با آن استفاده ازآن نوشته مي‌شود.

  من نيز در اين پروژه درسي از اين زبان قوي كه داراي قابليت ارتباط با بانك اطلاعاتي به نحو مطلوبي است، بهره گرفته‌ام.

  اصل و پايه پروژه من نحوة ارتباط با پايگاه داده‌ها، در يك زبان سطح بالا است كه شامل باز كردن بانك اطلاعاتي،ديدن اطلاعات موجود در بانك اطلاعاتي، ويرايش يا حذف داده‌هاي بانك اطلاعاتي، ذخيره داده‌هاي جديد در بانك اطلاعاتي و ليست كردن داده‌هاي بانك اطلاعاتي طبق خواسته و نظر كاربر مي‌باشد.

  بانك اطلاعاتي برنامه من مربوط به يك فروشگاه نوت بوك مي‌باشد. در اين فروشگاه علاوه بر خود نوت بوك، كيف نوت بوك، لوازم جانبي نوت بوك يا PC، اجزاء اصلي داخل نوت بوك يا PC و نيز خود PC عرضه مي‌شود.

  برنامه VB در اين پروژه طبق Query هاي خاصي كه در ارتباطش با بانك اطلاعاتي ACCESS درخواست مي‌كند، ليست‌هاي متفاوتي از اطلاعات آن را به نمايش در مي‌آورد.

  نرم‌افزارهاي مورد استفاده :

  ۱- Microsoft Access 2003

  از برنامه‌هاي مجموعة office 2003 Microsoft

  ۲- Microsoft Visual Basic

  از برنامه‌هاي مجموعة Microsoft Visual Basic studio 6.0

  مقدمات Visual Basic

  مفاهيم اوليه

  روش‌هاي برنامه نويسي معمولاً به دو نوع كلي تقسيم مي‌شوند:

  * برنامه نويسي تابع گرا يا ساخت يافته

  * برنامه نويسي شي‌ءگرا

  الف) برنامه نويسي تابع گرا يا Procedural : اين روش برنامه‌نويسي متن گرا نيز ناميده مي‌شود روش قديمي تري است كه مبتني بر توابع مي‌باشد و معمولاً يكي از توابع اصلي است.

  فهرست مطالب

  پيشگفتار

  مقدمات Visual Basic

  مقدمات بانك اطلاعاتي Access

  توصيف پروژه

  الف ) توصيف پايگاه داده‌ها

  ب ) توصيف فرم‌هاي برنامه

  ضمائم

  ضميمه ۱- كد برنامه

  فهرست منابع

  فهرست منابع:

  • جاريه عليرضا، صمدي آذر حسن، آموزش مهارت برنامه نويس زبان visual Basic ، نشر كتابخانه فرهنگ، آذر ۱۳۸۳٫
  • كوثري عليرضا، آموزش سريع ويژوال بيسيك۶، انتشارات مجتمع فني تهران، چاپ اول، تير ۱۳۷۹٫
  • مدرس غروي ايمان، پايگاه داده ها تحت ويژوال بيسيك، انتشارات مجتمع فني تهران، نوبت سوم، فروردين ۱۳۸۴٫
  • رضوي سيداميرحسين، دهقان مليحه، حزين معصومه، خود آموز جامع Microsoft Access 2003 ، نشر آريا ويژه، نوبت اول ۱۳۸۴٫
  • موسوي سيدعلي، سبزعلي گل مجيد، قرباني مهدي، رايانه كار درجه۲- Access xp ، انتشارات صفار- اشراقي،نوبت پنجم ۱۳۸۴٫

  —————————————————–

  این فایل با فرمت ورد (doc) به تعداد ۱۳۵ صفحه  تایپ شده است  که  کاملا قابلیت ویرایش دارد و درون یک فایل فایل فشرده (zip) است که باید توسط برنامه هایی از قبیل winrar  آن را از حالت فشرده (extract) خارج سازید و توسط برنامه ی MICROSOFT  WORD فایل را باز کنید.

  اطلاعات فایل
  • موضوع : ارتباط با پايگاه داده‌های Access در Visual Basic
  • فرمت فایل : ورد
  • تعداد صفحه : 135
  • قیمت : 3500 تومان
  • حجم فایل : 140 کیلوبایت

  درباره ی MrDoc.ir

  فروشگاه مسترداک دات آی آر شامل پایان نامه های آماده رایگان و غیر رایگان از رشته های فنی و مهندسی، علوم پایه و انسانی و پزشکی که کاملا تایپ شده و موضوعات متفرقه از تمام رشته های تحصیلی برای دانشجویان عزیز ارائه می دهد، که ارزش واقعی فایل ها بیشتر از قیمت آن است. آدرس شرکت: اصفهان - خیابان لاله شمالی - شرکت سامان گستر 03135673766

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *